Homepage

Inteligentní brány od Siemens digitalizují výrobu obalů

Centralizovaný sběr přesných dat přímo z výrobních zařízení, jejich přenos a následné zpracování přinášejí užitek na mnoha úrovních. Pomáhají sladit činnost celého podniku, optimalizovat výrobu a usnadňují práci operátorům, údržbě, plánovačům, kvalitářům, programátorům i managementu. Že to není pouhá teorie, potvrzuje společnost Trivium Packaging – přední výrobce tenkých plechových obalů pro potravinářské a technické náplně.

Kybernetická bezpečnost a výrobní technologie

V tomto díle se podíváme především na to, jak před útoky zlosynů, záškodníků a padouchů ochránit výrobní technologie. Hostem podcastu je Miroslav Kuric, Siemens konzultant pro digitalizaci průmyslu, odborník na kybernetickou bezpečnost ve výrobě a bojovník na světlé straně síly.

Metaverzum – nová kapitola v dějinách průmyslu

Průmyslové metaverzum – nový svět, který zrcadlí a simuluje skutečné stroje, továrny, města, dopravní sítě a ostatní i velmi složité systémy – nabídne svým aktérům interaktivní reprezentace a simulace skutečného světa v reálném čase. V dějinách průmyslu představuje zcela novou kapitolu, kterou začínáme společně psát.

Automatizované skleníkové pěstování plodin s technologiemi Siemens

Budoucím trendem zemědělství je udržitelné pěstování plodin s méně zdroji a bez použití chemických přípravků. Aby zemědělci mohli vyhovět těmto novým nárokům a požadavkům, musejí úzce spolupracovat s průmyslem, který jim dokáže poskytnout potřebné nástroje. Jak dobře může taková spolupráce fungovat, názorně předvádí FRAVEBOT – robot, který na brněnské rodinné farmě Ráječek monitoruje a sklízí jahody.

Digitální transformace a Siemens Xcelerator

Většina podniků by mohla být efektivnější, flexibilnější a udržitelnější díky digitalizaci. Přesto se jen část z nich odhodlala na cestu digitální transformace vykročit. A právě o digitální transformaci a platformě pro tuto oblast, Siemens Xcelerator, hovoříme s Františkem Podzimkem, odborníkem ze společnosti Siemens na strategie digitální transformace v oblasti průmyslu.

Metaverzum jako cesta k udržitelnosti

Není pochyb o tom, že metaverzum zcela přeformuje celosvětovou ekonomiku, stejně jako to před pár desítkami let udělal internet. Podobě jako on kompletně změní každodenní zkušenost lidí po celém světě. Očekává se, že průmyslové metaverzum bude mít zásadní dopad na to, jak budeme zažívat kontakt s fyzickým prostředím, jak budeme pracovat a pochopitelně také, jaký dopad budou mít naše činnosti na životní prostředí.

Vítejte v éře průmyslového metaverza

Moderní, tzv. průlomové technologie, jako jsou digitální dvojčata, umělá inteligence, strojové učení, rozšířená realita, blockchain, cloud a edge computing, se staly stavebními kameny zcela nového konceptu průmyslového metaverza, které vytváří rozhraní mezi skutečným a virtuálním světem, přinášející nebývalé možnosti. Jeho síla i velikost jsou větší než součet jeho jednotlivých částí a jeho dosah je takový, že již velmi brzo kompletně změní způsob, jakým pracujeme, žijeme a komunikujeme.

Lídr jednotného evropského patentu

Od 1. června 2023 začal v Evropské unii fungovat jednotný evropský patent a Jednotný patentový soud. Jedná se o nový systém, díky kterému již není nutné registrovat patenty v jednotlivých zemích na národní úrovni.

Kybernetická bezpečnost ve výrobě: Již to není téma jen pro specialisty

Existuje celá řada důvodů, proč by podniky měly věnovat ve svých výrobních provozech větší pozornost kybernetické bezpečnosti. Digitalizace a propojení provozních a informačních technologií jsou hnacím motorem inovací a přinášejí nejen mnoho výhod, zároveň však zvyšují zranitelnost vůči kybernetickým útokům. Druhý díl seriálu o bezpečnosti provozních technologií poukazuje na skutečnost, že zavádění bezpečnostních standardů pro provozní technologie (OT) stále ještě zaostává za podobným vývojem v oblasti informačních technologií (IT).

Jak kybernetická bezpečnost chrání klinické studie

Inovační centrum pro výrobu léčiv (Medicines Manufacturing Innovation Centre) ve skotském Glasgow přináší revoluci v péči o pacienty. Centrum vede britská nezávislá organizace pro technologické inovace CPI, která sdružuje celou řadu subjektů, jako jsou například farmaceutické firmy GSK a AstraZeneca, Univerzitu v Strathclyde, UK Research and Innovation a dalších více než 25 technologických společností s hlavním cílem: urychlit výrobu léčiv pro klinické studie. Výsledkem této spolupráce jsou ucelené digitální procesy a bezpečný digitální podnik zabezpečované technologiemi Siemens – od digitálního dvojčete přes průmyslovou automatizaci až po kybernetickou bezpečnost.