Homepage

Jak kybernetická bezpečnost chrání klinické studie

Inovační centrum pro výrobu léčiv (Medicines Manufacturing Innovation Centre) ve skotském Glasgow přináší revoluci v péči o pacienty. Centrum vede britská nezávislá organizace pro technologické inovace CPI, která sdružuje celou řadu subjektů, jako jsou například farmaceutické firmy GSK a AstraZeneca, Univerzitu v Strathclyde, UK Research and Innovation a dalších více než 25 technologických společností s hlavním cílem: urychlit výrobu léčiv pro klinické studie. Výsledkem této spolupráce jsou ucelené digitální procesy a bezpečný digitální podnik zabezpečované technologiemi Siemens – od digitálního dvojčete přes průmyslovou automatizaci až po kybernetickou bezpečnost.

Představujeme novou verzi TIA Portal V18

Na veletrhu SPS 2022 byla v listopadu loňského roku poprvé představena nová verze TIA Portal V18, která po 18 měsících nahradila zatím poslední verzi V17. Velký důraz klade především na posílení týmové práce a IT/OT integraci, přináší nové pokročilé kinematiky a maximální dostupnost díky přítomnosti redundance úrovně R1.

Jak Siemens Xcelerator pomáhá českému start-upu

Firma 24 VISION je příkladem úspěšného českého start-upu, kterému se podařilo vyvinout produkt a řešení v oboru vizuální inspekce v automobilovém průmyslu, jaké na trhu chybělo. 24 VISION využívá pro své řešení Siemens technologie, včetně platformy Industrial Edge, a nabízí je zákazníkům do celého světa prostřednictvím Siemens Xcelerator tržiště.

Siemens Xcelerator na trhu boduje a získává nové partnery

V červnu 2022 společnost Siemens představila nový koncept, jehož hlavní motivací je podporovat urychlení digitální transformace průmyslových podniků – Siemens Xcelerator. Za téměř rok fungování se k projektu připojila řada nových partnerů, výrazně se rozšířila nabídka inovativních digitálních řešení a okruh průmyslových zákazníků dynamicky roste.

Digitalizace zlepší dům, továrnu i elektrickou síť

Ceny energií se drží a bohužel i udrží vysoko. K tomu se svět chtě nechtě musí odklánět od fosilních zdrojů a hledat za ně náhradu. Odpovědí je vývoj zbrusu nových technologií, ale také lepší využití těch, které už dnes užíváme. Pomoci při tom může digitalizace.

Optimalizace provozu vodárenské infrastruktury

Digitalizace vodárenství je v současnosti vysoce aktuální téma, které řeší většina velkých provozovatelů vodárenské infrastruktury. Důvod je zřejmý: sílící legislativní tlak na úspory a zvyšování efektivity. Nástroje a řešení pro digitální transformaci tohoto strategického odvětví již nabízí i platforma Siemens Xcelerator.