Homepage

Appsolutní výkonnost

Platforma MindSphere společnosti Siemens umožňuje každému uživateli vyvíjet a sdílet aplikace ušité přesně na míru podle jeho potřeb. Společnost Heller, německý výrobce obráběcích strojů, vyvinul svou vlastní aplikaci pro monitorování stavu strojů, která pomáhá zákazníkům snižovat náklady a vyrábět efektivněji. Díky začlenění digitálních služeb se dramaticky snižují náklady na údržbu, opravu a výrobu. Zároveň s tím Heller vytváří pro sebe i své zákazníky nové obchodní příležitosti.

Slyšet trávu růst

Špičkový fotbalový klub potřebuje špičkové podmínky; a to včetně hrací plochy. Trávník navíc představuje významný nákladový faktor s celou řadou rizik, pokud není ve vynikajícím stavu. FC Bayern Mnichov využívá ve své domácí Allianz Aréně pro jeho údržbu speciální aplikaci, která umožňuje lépe poznat, v jaké se nachází kondici. Aplikace FC Bayern Greenkeeper App využívá MindSphere , otevřený operační systém internetu věcí společnosti Siemens.

Čerstvé mléko nepočká

Vyrábět obaly pro mlékárenský průmysl je práce, která nesnese zpoždění. Čerstvé mléko se musí rychle zpracovat, jinak zkysne a celá šarže přijde vniveč. Společnost Logoplaste Czech v Zábřehu na Moravě provozuje vyfukovací linku na PET lahve pro sousední mlékárnu. Když nadešel čas na výměnu starého řídicího systému a ovládacího panelu za nový, museli pracovníci servisu Siemens zvládnout celou akci za pouhých 36 hodin. Delší odstávka technologie nebyla možná.

Kde motory chytají druhý dech

Fungující motor je srdcem každého stroje. Bez něj se nic nepohne. Co však dělat v situaci, kdy mu dojde dech, anebo prostě nastane čas na jeho opravu? V Centru oprav motorů v Liberci, které je součástí Siemens Industry Services a zároveň jediné autorizované centrum v České republice, vám v případě potřeby opraví porouchaný motor Siemens třeba i na počkání.

Unikátní elektrokotel pomáhá udržovat rovnováhu v přenosové sít

Zelená energie je téma, které hýbe současnou společností. Její produkce má širokou podporu a pozitivní ekologické dopady jsou jednoznačné. Přesto však její distribuce není jednoduchou záležitostí – především kvůli výkyvům souvisejícím s počasím. Někdy je jí málo a někdy zase moc, což způsobuje v přenosové síti nerovnováhu. Mladoboleslavská společnost ŠKO-ENERGO spustila projekt ukládání přebytečné energie v síti prostřednictvím obřího elektrokotle napojeného na teplárnu. Unikátní řešení na míru části elektro včetně řídicího systému dodalo oddělení Industry Services společnosti Siemens.

Nejmodernější českou pekárnu řídí Simatic S7-1500

Na okraji podkrkonošské obce Choustníkovo Hradiště poblíž Kuksu by současnou nejmodernější českou průmyslovou pekárnu pravděpodobně nikdo nehledal. Přesto zde v loňském roce vyrostla za bezmála půl miliardy korun stavba, která ve svých útrobách skrývá nejpokročilejší průmyslovou automatizační a pekárenskou technologii. Plně automatizovanou výrobu zajišťuje mimo jiné patnáct nejmodernějších řídicích systémů Simatic S7-1500 od společnosti Siemens.