Homepage

Chytrá motorka na cestě k vítězství

Hlavní hvězdou expozice Siemens na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně bude chytrá motorka Honda CBR 600RR a její jezdkyně Petra Fuchsíková. Společně závodí a sbírají ceny na českých i evropských okruzích. V letošní sezóně se tým rozšířil o nového výkonného pomocníka – cloudovou platformu pro internet věcí MindSphere, do které se ukládají data, jež v průběhu jízdy odesílají senzory připevněné na různých částech motocyklu. Digitální technologie poskytuje závodnici mimořádnou zpětnou vazbu a možnost zlepšovat nejen technický stav stroje, ale i závodní strategii a styl jízdy.   Jezdkyní závodní motorky Honda CBR 600RR je Petra Fuchsíková, konzultantka pro digitální podnik a cloudovou platformu pro průmyslový internet věcí MindSphere společnosti Siemens. Motorkářka tělem i duší k motocyklovému sportu tíhla již od mala. Závodně ale začala jezdit teprve…

Siemens na MSV 2018

Na 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně představila společnost Siemens komplexní portfolio řešení pro digitalizaci v oblasti obráběcích a výrobních strojů, a to jak z pohledu výrobce, tak i uživatele stroje. Na expozici s hlavním mottem „Digitální dvojče zrychlí vaši výrobu“ jsme vám na řadě praktických příkladů ukázali, jaké výhody přináší digitalizace a využití digitálního dvojčete výrobcům strojů i jejich koncovým uživatelům a jak lze lépe využívat data díky MindSphere, otevřenému operačnímu systému pro internet věcí.

Testbed pro Průmysl 4.0 otevřel své brány veřejnosti

Vyzkoušejte Průmysl 4.0 na vlastní kůži,“ lákali zakládající členové Národního centra Průmyslu 4.0 a partneři Testbedu pro Průmysl 4.0 studenty, novináře i malé a střední podniky v pondělí 29. ledna 2018 na dni otevřených dveří v Dejvicích. Testbed pro Průmysl 4.0 slouží jako experimentální laboratoř pro testování inovativních řešení  a procesů pro digitalizaci výroby před uvedením do praxe. Malé a střední podniky si zde  mohou ověřovat postupy Průmyslu 4.0, aby se mohly připravit a naplánovat jejich zavedení do své reálné průmyslové výroby. Jedním z hlavním partnerů Testbedu je společnost Siemens. Firmám, které chtějí objevit svět digitalizace, poskytují technologie Siemens tu nejlepší podporu.

Jak chytře využívat velké množství dat? Řešením je MindSphere

Mindsphere je otevřený operační systém a cloudové řešení pro internet věcí (IoT) společnosti Siemens, který umožňuje chytrou analýzu dat. Obsahuje uživatelské aplikace, nástroje pro připojení zařízení a nástroje pro vývojáře aplikací a služeb. Pomáhá vyhodnocovat data a využívat je k optimalizaci výrobního i obchodního procesu po celou dobu životního cyklu výrobního zařízení či finálního produktu.

Digitalizace aneb inovace v průmyslové výrobě

Úspěšné zapojení inovativních technologií do praxe, digitální dvojče, nové výrobní technologie, servis budoucnosti, správa dat, cyber security a cloudové řešení. O tom byla konference společností Siemens a PwC zaměřená na inovace v průmyslové výrobě, která se odehrála 27. ledna 2017 v PwC Expirience Centru v Praze.

Digitální řešení pro každou oblast průmyslu

Jak nastartovat digitalizaci v praxi a jak díky automatizaci posunout vaši produktivitu zase o krok dál? Jak si ověřit, jestli jsou vaše firemní data efektivně využívána? Tato témata byla rozklíčována experty ze společností Siemens a Deloitte na společné konferenci pořádané 1. listopadu 2017.

Testbed pro Průmysl 4.0

Malé a střední podniky, které plánují nasadit do svého výrobního programu prvky konceptu Průmysl 4.0, mají nyní možnost vyzkoušet si principy chytré továrny v praxi, včetně chování digitálního dvojčete a výhod virtuálního zprovoznění. V nově otevřené laboratoři Testbed pro Průmysl 4.0 na pražském ČVUT je to díky nejmodernějším systémům Siemens možné.

Siemens na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017

Na 59. ročníku největšího strojírenského veletrhu v České republice představila společnost Siemens na své expozici s mottem „Digitalizujeme svět obrábění" komplexní portfolio řešení pro digitalizaci oblasti stavby obráběcích a výrobních strojů.

Drinky 4.0: Už vás někdy robot pozval na drink?

Už vás někdy robot pozval na drink? Tak neváhejte a nechte si namíchat některý z nápojů v naší nabídce. Robotický barman vám nejen připraví příjemné osvěžení, ale navíc zábavnou formou představí prvky průmyslové automatizace Siemens v praxi. Unikátní Robobar vznikl za úzké spolupráce společností Siemens, KUKA a odborníků z ČVUT. Zákazníci si mohou namíchat svůj vlastní na míru šitý drink.

Siemens na Mezinárodním stavebním veletrhu For Arch 2017

Na 28. ročníku Mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 divize Digital Factory & Process Industries and Drives společnosti Siemens představila své řešení pro inteligentní automatizaci budov. Prezentace byla zaměřena na malý řídicí systém Siemens LOGO!. Stánek zvítězil v soutěži TOP EXPO a byl oceněn odbornou porotou jako nejpůsobivější expozice v kategorii nad 60m2.

Nejmodernější českou pekárnu řídí Simatic S7-1500

Na okraji podkrkonošské obce Choustníkovo Hradiště poblíž Kuksu by současnou nejmodernější českou průmyslovou pekárnu pravděpodobně nikdo nehledal. Přesto zde v loňském roce vyrostla za bezmála půl miliardy korun stavba, která ve svých útrobách skrývá nejpokročilejší průmyslovou automatizační a pekárenskou technologii. Plně automatizovanou výrobu zajišťuje mimo jiné patnáct nejmodernějších řídicích systémů Simatic S7-1500 od společnosti Siemens.