Průmysl

Nové sady řešení X: všechny informace na jednom místě

Zorientovat se v široké nabídce řešení a služeb pro digitalizaci může být dnes poměrně obtížné.  A to nejen pro zákazníky, ale také pro ty, kdo tato řešení vyvíjejí a nabízejí. Siemens Xcelerator je místem, kde jsou všechna řešení a služby pohromadě.  Místem, kde najdete anebo zpřístupníte všechny potřebné informace a kontakty, pohodlně a online. Místem, kde X je zárukou nejvyšší kvality.

Průlomová vlna průmyslového metaversa

Bez ohledu na to, jak rychle probíhá digitální transformace, jedno je jisté: digitální transformace se nikdy nezastaví. Ještě jsme ani nestihli plně reflektovat příval nových inovací z posledních let a už tu máme další průlomovou vlnu – metaversum.

Digitální transformaci urychlí Siemens Xcelerator

V červnu t. r. představila společnost Siemens nový koncept, jehož hlavní motivací je podporovat urychlení digitální transformace zákazníků a růst firmy v oblasti digitalizace. Siemens Xcelerator je otevřená digitální byznysová platforma, která zastřešuje portfolio digitálních řešení pro všechny oblasti průmyslu.

Condition Monitoring: sběr a analýza výrobních dat od A do Z

S rychlým rozšiřováním automatizace do mnoha různých průmyslových procesů se stále více dostává do popředí bezpečnost lidí, životnost strojů a maximalizace efektivity výroby. Na trhu se proto objevují různé tzv. Condition Monitoring systémy (CMS), jejichž hlavní funkcí je vyhodnocování aktuálního stavu strojů a včasná predikce jejich možných poruch či havárií. Nasazují se již například na větrných elektrárnách, turbínách, ve výrobních linkách automobilového průmyslu nebo kdekoliv tam, kde podobné nebezpečí hrozí.

Sinumerik řídí 3D tiskárnu betonu firmy Podzimek

Na základě spolupráce mezi firmami Podzimek & synové a Strojírny Podzimek, Ústavem konstruování a částí strojů Fakulty strojní ČVUT a Fakulty stavební ČVUT vznikla unikátní portálová 3D tiskárna pro tisk nosných konstrukcí z betonu. Tiskárna, umístěná v sídle firmy Strojírny Podzimek v Třešti, je nyní ve zkušebním provozu. Cílem vývoje je přinést do oboru stavebnictví větší míru automatizace, omezit požadavky na pracovní sílu, zrychlit a zefektivnit výstavbu, ale také umožnit architektům realizovat z betonu nové tvary, které jsou konvenčními technologiemi obtížně dosažitelné.

Cena Wernera von Siemense opět potvrdila vysokou úroveň

Po čtyřiadvacáté byly letos na jaře uděleny ceny Wernera von Siemense. Společnost Siemens tyto ceny uděluje nejlepším studentům, pedagogům a mladým vědcům již od roku 1998. Oceněné práce i tentokrát potvrdily, že soutěž má velmi vysokou odbornou úroveň a právem se těší značné prestiži.