Homepage

Sinumerik Cup 2021 zná vítěze

Vítězem osmého ročníku soutěže Sinumerik Cup v CNC programování, jehož finále proběhlo 25. října v pražském sídle společnosti Siemens, se stal dvoučlenný tým studentů ze Střední průmyslové školy Jeseník. Studenty Miroslava Juhaňáka a Viktora Pecinu dovedl k vítězství učitel Jaroslav Kolda. Vítězství je pro tuto školu o to cennější, že se soutěže účastnila poprvé.

V zákaznících se snažíme podnítit strategické uvažování o digitalizaci

Říká v rozhovoru František Podzimek, ředitel oddělení Digitální podnik v Siemens Digital Industries. Jak? Pomocí poradenství, které pomáhá vytvořit strategii digitální transformace firmy od základů. Jak vypadá práce poradenských týmů Siemens v oblasti digitální transformace v praxi a co od ní můžete čekat, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Fata morgana v poušti? Nikoli, skutečné město budoucnosti

Eiffelova věž či Atomium, barevná televize či zip: světové výstavy vždy přinášely důmyslné technické vynálezy a atraktivní architekturu. Inovativní technologie a architektura však dosud nikdy nebyly propojeny tak komplexně a těsně, jako je tomu na nedávno ukončené světové výstavě Expo 2020 v Dubaji. Tato první světová výstava pořádaná v arabské zemi hostila téměř 200 vystavovatelů a mezi šesti desítkami zemí, které vystavěly vlastní pavilony, byla i Česká republika.

Audi využívá umělou inteligenci při výrobě automobilů

Pilotní projekt v závodě Audi v německém Neckarsulmu využívá umělou inteligenci ke kontrole kvality bodových svarů při sériové výrobě. Na vývoji řešení, které by mělo být zavedeno i v dalších závodech, se podílejí společnosti Siemens a Amazon Web Services v rámci průmyslového cloudu koncernu Volkswagen.

Umělá inteligence pomáhá ve vodárenství

Aplikace prvků umělé inteligence (AI) se čím dál víc rozšiřují do všech průmyslových odvětví. Vodárenství a čistírenství není výjimkou. Budoucnost AI je především v analytických metodách vodárenství, tzn. tam, kde se analyzují velká data a řeší se optimalizace procesů.

Digitální dvojče přináší revoluci v oblasti protetické péče

Držet šálek v ruce s jistotou a lehkostí: To není vůbec nic snadného pro osoby po amputaci, které používají tradiční protézy. Již dávno to však neplatí pro ty, kdo používají bionickou ruku TrueLimb od společnosti Unlimited Tomorrow. S pomocí prvků z portfolia Xcelerator, jako je NX nebo digitální dvojče, zde dokážou vytvořit cenově dostupné a zároveň vysoce kvalitní protézy, které umožňují nejen držet šálek, ale i mnoho dalšího.

Edge Computing jako klíč k úspěchu

Klíček a zámek k sobě musejí pasovat, aby se mohly otevřít dveře do nového prostoru? Na cestě k digitalizaci strojů a zařízení hraje významnou roli i Edge Computing, protože jako „klíč“ otevírá mj. uživatelům v oblasti technologie pohonů dveře ke sběru a analýze dat a tvorbě doporučených postupů. V neposlední řadě umožňuje i simulaci a virtualizaci – královské disciplíny digitalizace.

Simulace blízká realitě

Snadná a úplná simulace v blízkosti stroje: Nástroj Run MyVirtual Machine, jako digitální dvojče systému Sinumerik One od společnosti Siemens, vyplňuje operátorům obráběcích strojů mezeru mezi systémem NC simulace a CAM systémem. Díky tomu lze provádět simulace, které jsou hodny svého jména, protože zahrnují pracovní prostor, uvažují parametry os a zohledňují neproduktivní časy.

Umělá inteligence v průmyslu – základ inteligentní výroby

Vozíky se samy pohybují po výrobních halách, zařízení dokážou optimalizovat spotřebu energie v reálném čase, stroje samy provádějí kontrolu kvality a potřebným způsobem ji následně upraví přímo za provozu … Umělá inteligence představuje pro průmysl obrovský potenciál. Již nyní pomáhá zvyšovat efektivitu, flexibilitu a spolehlivost průmyslové výroby.

Cyklistické přilby na míru díky řešením společnosti Siemens

Protože žádné dvě hlavy nejsou stejné, každá helma HEXR je vytvořena tak, aby přesně odpovídala obrysům naskenované hlavy konkrétního zákazníka. Během několika vteřin sken vygeneruje virtuální model helmy skládající se z 30 000 bodů. Výroba každé helmy pak pomocí 3D tisku a následné odeslání trvá maximálně pět týdnů.