Většina podniků by mohla být efektivnější, flexibilnější a udržitelnější díky digitalizaci. Přesto se jen část z nich odhodlala na cestu digitální transformace vykročit. A právě o digitální transformaci a platformě pro tuto oblast, Siemens Xcelerator, hovoříme s Františkem Podzimkem, odborníkem ze společnosti Siemens na strategie digitální transformace v oblasti průmyslu.
Siemens Xcelerator je otevřená digitální obchodní platforma, která přináší nové příležitosti pro všechny hráče na poli digitalizace průmyslu. Svým rozsahem pokrývá také chytrou infrastrukturu, budovy nebo třeba energetiku. Siemens Xcelerator propojuje zákazníky, partnery a vývojáře a poskytuje unikátní prostředí a standardy pro efektivní spolupráci na poli digitalizace a inovací.
V podcastu Technologie kolem nás se věnujeme zejména rozhovorům s odborníky na technologie, které jsou nezbytnou součástí našeho každodenního života. Naše témata souvisí s digitalizací, automatizací i inteligentní infrastrukturou nebo s oblastí vědy a výzkumu.
Kdo by si tipl, že se první terénní vůz poháněný čistě solární energií zrodí v některé z význačných světových automobilek, ten by se mýlil. Vůz s názvem Stella Terra navrhl tým 22 studentů Technické univerzity v Eindhovenu (Nizozemsko) za významné podpory společnosti Siemens.
Unikátní skulptura hlavy Franze Kafky od Davida Černého prošla generální opravou. Tato monumentální socha je vedle mimořádné umělecké hodnoty známá svou sofistikovaností a precizním inženýrským řešením. Dílo je jedinečné také svým řídicím systémem a ovládáním, které umožňuje různé „animace“.
V Siemens portfoliu se stále častěji můžete setkávat se službami nebo řešeními, které jsou označovány písmenem X. Za tímto znakem nehledejte žádnou neznámou nebo proměnnou veličinu, stejně tak žádné tajemno. Označuje se jím Siemens IoT portfolio pro řešení digitální transformace. Pojmenování je odvozeno od názvu Siemens Xcelerator a čtyř klíčových principů, které tato platforma představuje. Součástí Siemens Xcelerator je nově také služba Electrification X. Pojďme si ji představit.
Vranovské přehradě se někdy přezdívá moravský Jadran. Velikostně to samozřejmě nesedí, 760 hektarů vodní nádrže Vranov by se do plochy Jaderského moře vešlo více než dvacettisíckrát. Ale pocitově se to uznat dá. Romantické vranovské zátoky vhodné pro odpočinek i sportování a k tomu jihomoravská letní vedra skutečně mohou evokovat Středomoří. Přehrada vznikla kvůli elektrárně, která pracuje už devadesát let. Její vybavení na jaře 2024 obohatilo bateriové úložiště, které dodala společnost Siemens.