Homepage

Zdroj: http://wistron.jobs.cz/o-nas/

Unikátní řešení přípojnic pro brněnský Wistron

Hala společnosti Wistron InfoComm (Czech), s.r.o., která se nachází v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa, se pyšní unikátním přípojnicovým systémem, jenž slouží pro napájení nové testovací linky. Pro projekční kancelář společnosti SKS s.r.o. jej připravil a dodal Siemens.

Jedno zařízení – dvě funkce

Unikátní technologie Siemens v rozvodně sázavské sklárny   Zhruba před rokem došlo v rozvodně sázavského závodu Kavalierglass, a. s., největšího výrobce borosilikátového skla na světě, k havárii na vypínači 110 kV. Společnost Siemens byla požádána o urgentní servisní zásah a v rámci následné modernizace využila poprvé v ČR přístroj, který kombinuje funkci vypínače a odpojovače typ 3AP1FG-DCB.

Mondi Štětí spouští modernizační projekt EcoFlex

Společnost Mondi Štětí oficiálně zahájila investiční projekt ve své historii – EcoFlex. Modernizaci infrastruktury papírenského závodu odstartuje výstavba nového regeneračního kotle, s nímž bude závod energeticky soběstačný, sníží své náklady na energie a také ekologickou stopu. Jedním z dodavatelů v procesu modernizace je i Siemens.

Vypínače a přístrojové transformátory

V nedávné minulosti uzavřela společnost Siemens tři další významné dlouhodobé smlouvy se společností ČEPS. Týkají se dodávek přístrojů zvn a vvn a jejich celkový objem dosahuje rámcově 200 mil. Kč. Siemens tak navázal na dlouhou a bohatou historii dodávek těchto přístrojů a dále posiluje významnou pozici dodavatele pro přenosovou soustavu České republiky.

Rekordní kapacita SIESTORAGE od Siemens

Bateriový akumulační systém SIESTORAGE o kapacitě 1 MWh bude nainstalován v areálu rozvodny 110/22 kV Mydlovary v Jihočeském kraji, nedaleko Hluboké nad Vltavou. Společnost E.ON jej bude v rámci pilotního programu využívat primárně ke kompenzaci odchylek obchodníka s elektrickou energií. Je to první instalace takového kapacitního rozsahu v České republice.

Společnost Siemens působí v Egyptě od roku 1859 a od otevření první kanceláře v Káhiře je v zemi nepřetržitě od roku 1901. Technologie společnosti byly použity v elektrárnách Attaka, Nubaria, Talkha, Damietta, Sidi Krir, Cairo West, Ayoun Mousa, Midelec a El Kureimat. Siemens je také klíčovým dodavatelem technologií pro projekty v

Historicky rekordní zakázka pro Siemens v Egyptě

Společnost Siemens podepsala smlouvy v hodnotě osmi miliard eur na vysoce účinné, zemním plynem poháněné elektrárny a větrné elektrárny, které oproti současnému stavu posílí objem výroby elektrické energie v Egyptě o více než padesát procent. Projekty dodají do egyptské rozvodné sítě dalších 16,4 gigawattu, podpoří rychlý ekonomický rozvoj země a uspokojí energetickou poptávku rostoucí populace.

Íránská firma s licencí Siemens míří do České republiky

Firma ElectroKavir Co. je partnerem společnosti Siemens již více než dvacet let. Přesto jste o ní s největší pravděpodobností neslyšeli – její aktivity se totiž soustřeďují na Blízký východ a jihovýchodní Asii. Tento důležitý zákazník těch úseků Siemens, které se věnují nízkému napětí, má licence na různé rozvaděče – SIMOPRIME, SIVACON 8PT, 8BK20, 8BK80. Kromě toho s ním firma spolupracuje i v oblasti výroby plynem izolovaných rozvaděčů.

Transformátor 350 MVA na transformační stanici v Kletné

Transformátory – obratle páteřní přenosové sítě

Elektrická přenosová soustava, to je vlastně dálniční síť, po které cestuje elektrická energie – ve velkých objemech a na velké vzdálenosti. Ve své podstatě představuje systém zařízení, která zajišťují přenos elektrické energie od výrobců k odběratelům, tedy od elektráren k rozvodnám. Přenosovou soustavu v České republice provozuje státní společnost ČEPS, a. s.

Ekoelektřina destabilizuje síť, pomohou supravodiče

Je dobře známo, že k největším propagátorům „čisté energetiky“ patří Německo. To si vytyčilo smělý plán: v porovnání s rokem 1990 snížit emise oxidu uhličitého do roku 2020 o 40 %. Německá vláda proto masivně podporuje vytváření obnovitelných zdrojů energie – vznikají stále nové fotovoltaické elektrárny či větrné farmy. Podstatně méně se však již hovoří o tom, že současně s tímto vývojem vzrůstá i riziko poškození sítě.

S větrem v zádech

Snahy o spoutání síly větru provázejí lidstvo od nepaměti. Vítr nám pomáhal čerpat vodu, mlel obilí, poháněl naše lodě, vysoušel nizozemské poldry. Dnes ho využíváme stále častěji ke generování elektřiny. Přes několik tisíc let trvající známost však zapojování větrné energie do energetiky evropských zemí provázejí nejasnosti a dohady. Pojďme se vydat po stopě využívání energie větru a zjistit, jak je to s větrnou energií doopravdy. Jak moc je zelená a udržitelná?