Společnost Siemens slaví 175 let od svého založení

Společnost Siemens slaví 175 let od svého založení

12. 10. 2022

Dne 1. října 1847 založil Werner von Siemens v Berlíně malý podnik „Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske“. Zpočátku malá firma byla postavena na vynálezu a rozmachu ručičkového telegrafu, tedy elektrického přístroje schopného přenášet na dálku jednotlivá písmena. Werner von Siemens jej sestavil ve svých 31 letech.

Z dnešního pohledu to byl nejen prapočátek elektrické pošty, ale rovněž významný krok na cestě k poště elektronické. Od tohoto data se odvíjí tradice vedoucí až ke zrodu dnešní společnosti Siemens AG.

Společnost Siemens se již 175 let spolupodílí na utváření světa, v němž žijeme. Vždy jsme se dokázali vypořádat s výzvami dané doby a pomáhali přeměnit každodenní život i práci lidí po celém světě. To vše platí i nyní, kdy je navíc naším cílem budovat udržitelnou budoucnost pro nadcházející generace.

Dokázali jsme elektrifikovat továrny a následně je automatizovat, což představovalo zásadní převrat pro celá průmyslová odvětví. Posouváme kupředu digitální transformaci průmyslu, abychom přispěli k řešení nejpalčivějších potřeb rostoucí světové populace, která musí zároveň čelit úbytku přírodních zdrojů. Doslova jsme přivedli na svět elektrické vlaky, a otevřeli tak lidem cestu k novým možnostem dopravy. Neustále pracujeme na zajištění bezproblémového fungování mobility pro bezpečnější a udržitelnější dopravu ve světě. Naše domovy a města jsou i díky nám lepší a bezpečnější. Vzájemně je propojujeme, aby dokázaly chytře šetřit energie a zdroje a zlepšovat kvalitu života svých obyvatel. Lékaři po celém světě používají naše přístroje, aby pomocí rentgenových paprsků nahlédli do nitra lidského těla, rychleji a přesněji diagnostikovali nemoci a každým dnem zachraňovali lidské životy. I zobrazovací a diagnostické techniky nyní posouváme do digitálního věku a pomáháme bojovat s odvěkým nepřítelem – rakovinou.

Budujeme budoucnost. Již celých 175 let.

Sdílet článek

Chcete vědět více? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů. Vyplněné osobní údaje budeme zpracovávat za účelem zpracování vaší poptávky nebo dotazu. Díky tomu vám budeme moci co nejdříve odpovědět a vyřešit váš požadavek. Pro více informací klikněte zde.