Digitální dvojče podporuje inovace v intralogistice

Digitální dvojče podporuje inovace v intralogistice

30. 09. 2022

Vlna e-commerce se nedá zastavit. Odborník na intralogistiku – společnost Beumer Group GRZ GmbH – hodlá změnit pravidla intralogistiky díky spojení osvědčených systémů třídění a digitálních řešení 21. století.

Díky digitalizaci může společnost Beumer Group posouvat hranice možností s využitím osvědčeného třídícího a úložného sytému typu: Pouch sorter.

Téměř každý pátý produkt se v rámci světového maloobchodního prodeje prodá po internetu. Jen za rok 2022 by měly globální on-line tržby dosáhnout hodnoty 5,5 bilionu dolarů. Toto „tsunami“ on-line objednávek představuje problém jak pro tzv. fulfilment centra, tak pro maloobchodní prodejce, kteří aktuálně zoufale hledají jakýkoli praktický způsob, jakým každý den roztřídit, uskladnit a dopravit tisícovky balíčků. 

Rakouský poskytovatel intralogistických služeb Beumer Group GRZ GmbH věří, že odpovědí na aktuální situaci je jejich Pouch sorteru. Během posledních několika let se společnost zaměřila na vývoj nové generace Pouch sorteru. Při hledání účinnějších způsobů, jak nově navrhnout, zlepšit a otestovat produkty, firma objevila řešení Tecnomatix Plant Simulation.

Posouvání hranic s osvědčenými třídicími systémy

Systémy typu Pouch sorters nejsou na trhu žádnou novinkou – v oděvním průmyslu se totiž používají celá desetiletí. V dnešní době však významnou roli hraje zejména jejich úsporný design, tj. dopravníkový pás uchycený ke stropu a jednotlivě zavěšené vaky, a způsob pro zjednodušení sběru, oddělení a konsolidace jednotlivých balíků. Se správným algoritmem dokážou tyto systémy přijímat objednávky a roztřídit je až se 100 % přesností. Tím se zjednoduší nejen balení a odeslání, ale i zpětné začlenění vráceného zboží do celého procesu.

Adrian Kachelmaier, jednatel Beumer Group Grz GmbH

Problémy předpokládáme a řešíme předem

„Naše technologie je jiná,“ vysvětluje jednatel Beumer Group Adrian Kachelmaier. Rozdíly začínají již u výběru a dimenzování kolejnic, příčných nosníků a pohonů a pokračuje systematickým řízením procesů. A právě v této fázi se zde spoléhají na řešení Tecnomatix Plant Simulation. V Beumer Group chtějí posouvat hranice svých možností ještě dále, tentokrát směrem k většímu zatížení a optimálnějšímu zpracování.

Díky digitalizaci může společnost Beumer Group posouvat hranice možností s využitím osvědčeného kapsového třídicího systému

Pro vyzkoušení svých nápadů vytvořili s pomocí softwaru Tecnomatix digitální dvojče továrny. Softwarová simulace pomáhá kvantifikovat a lokalizovat případné potíže. Zvýrazní problematické zóny protínání jednotlivých drah, označí příliš zatížené trasy i maximální počet jednotek, který je systém schopen pojmout. „Tím, že známe všechny procesy, můžeme technologii přesně přizpůsobit příslušným požadavkům a zajistit velice přesné plánování, návrh a konstrukci,“ pokračuje Adrian Kachelmaier. „Dokážeme přesně zjistit a eliminovat problematické oblasti ještě dříve, než se problém poprvé projeví v reálném závodě, což zákazníci velice oceňují.“

Digitalizace otevírá nové možnosti

„Myslíme si, že další pokrok na expanzivním trhu kapsových třídicích systémů díky inovativním systémovým řešením je naším posláním. Digitalizace a simulace jsou hlavní pilíře, které otevírají nové možnosti,“ uzavírá Adrian Kachelmaier. Průkopnické myšlení a inteligentní digitální řešení Siemens pomáhají společnosti Beumer Group GRZ GmbH posunout vývoj kapsového tříděné na další úroveň, aby se fulfilment centra a maloobchodní prodejci po celém světě mohli bezpečně vézt na vlně e-commerce a zároveň vždy přistát na pevné zemi.

červenec 2022

Líbil se vám článek?